Salon Dekorasyonunda Aksesuar Seçimi ve Kullanımı

Salon dekorasyonunda öncelikli olarak belirlenmesi gereken kullanım alanlarıdır. Salon içerisinde ayrı bir yemek bölümü varsa yemek odasına uygun aksesuar ve aydınlatmaların seçimi doğru olacaktır. Yemek bölümünde dekorasyon ve aksesuar tercihi daha ferah ve aydınlık tarzda yapılmalıdır. Aydınlatmada aşırıya kaçılmamalı ve ortamın ısısını yükseltecek aydınlatma çözümlerinden uzak durulmalıdır. Oturma bölgesinin aksesuarları da o alanın kullanımına uygun olarak belirlenmelidir. Bu alanda daha dinlendirici aksesuarlar ve ışıklandırma sistemleri tercih edilebilir. Kendinizin ve misafirlerinizin konfor alanını belirleyeceğiniz bu bölümde puf, minder, kırlent gibi farklı parçalar kullanabilirsiniz. Post, kilim gibi aksesuarlar ile ortamda yaratmak istediğiniz havayı değiştirebilirsiniz.

Dekorasyon ve Aksesuar Merkezinizi Belirleyin

Kullanım alanları belirlendikten sonra salonda bir merkezin yaratılması ve dekorasyonun bu merkezi hedef alarak ilerlemesi ile aksesuar seçimine devam edilmelidir. Merkezi oluşturan parçalar arasında koltuk, halı, sehpa gibi odak olabilecek eşyalar kullanılmalıdır. Evlilik öncesinden en çok soru işareti olan konulardan birisi mobilyaların belirlenmesiyle başlayan duvar rengi sorunudur. Duvarınızı dekoratif bir aksesuara dönüştürerek mevcut dekorasyon planınıza dahil edebilirsiniz. Salon dekorasyonu için farklı bir sonuç elde etmek istediğinizde bir duvarda farklı renk, sticker, tablo çalışması veya duvar kağıdı uygulaması kullanılmalıdır. Bir duvarda yoğunlaşan hareketliliği güçlendirmek için aksesuar seçiminde zıtlıkların uyumunu kullanabilirsiniz. Salon kullanımı misafir özelinde olmayacaksa kendinizi iyi hissetmenize neden olacak aksesuarları dekorasyonda kullanmaktan çekinmemelisiniz.

Bursa Mobilya ve Bursa Dekorasyon Çeşitliliği Evinize Yansısın

Farklı bölgelerin dekorasyon ve aksesuar alanında uzmanlıkları vardır. Bursa mobilya konusunda özellikle ağaç seçimi ve yenilikçi modelleriyle ön plana çıkan şehirler arasında yer alır. Ayrıca Bursa aksesuarçeşitliliğinde de oldukça çeşitli bir yelpazeye sahiptir. Bölgenin tarihi dokusundan dolayı ortaya çıkan aksesuarlar, Osmanlı sanatlarının beşiğinde olan şehrin farklılığa açık olması Bursa dekorasyon çeşitliliğinin parmakla gösterilir düzeyde olmasını sağlıyor. Yeni evlenecekler, ev yenileyenler ya da sadece hayatına farklılık katmak isteyenler farklı dekorasyon ve aksesuar fikirleri ile hayallerindeki yaşam alanını oluşturabilir. Salon dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken temel hususlar ile yenilikçi yaklaşımlar bir araya geldiğinde herkesi mutlu edecek bir dizayn ortaya çıkarmak mümkün oluyor.